Konferencje trenerów OSPR

Październik i listopad są dla trenerów OSPR miesiącami szkoleń. W Centralnych Ośrodkach Sportu w Wałczu i Szczyrku (20-22.10.2023, 17-19.11.2023 r.) odbyły się dwie konferencje w czasie, których w formie /mieszanej/ wykładów i warsztatów obejmujące tematy: Zasady funkcjonowania Projektu OSPR, podstawowe modyfikacje – zadania trenerów OSPR; Umiejętności techniczno-taktyczne na pozycji obrotowego niezbędne w realizacji taktyki zespołowej; Informacje o predyspozycjach sportowych zawodników rocznika 2009/2010 – ocena zawodników podczas zgrupowań letnich; Umiejętności techniczno-taktyczne na pozycji obrotowego niezbędne w realizacji taktyki zespołowej; Nowe trendy w przepisach gry w piłkę ręczną; Zdrowie i bezpieczeństwo serca w sporcie: strategie zapobiegania, wykrywania i reagowania; Wpływ treningu mobilności na przygotowanie motoryczne dzieci i młodzieży w piłce ręcznej; Motywacja zawodników do wysiłku fizycznego; Doskonalenie podstawowych umiejętności gry w piłkę ręczną w formie zadaniowej, zabawowej i małych gier.

Podczas wydarzeń zostały wręczone nagrody dla dziesięciu wyróżniających się trenerów.

Nagroda TOP-10 to wyróżnienie przyznawane trenerom za szczególne osiągnięcia w pracy szkoleniowca OSPR. Efektywność szkolenia jest mierzona liczbą dzieci trafiających do młodzieżowych kadr narodowych, szkół mistrzostwa sportowego, czy biorących udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. O jakości pracy trenerskiej świadczą też funkcje jakich podejmują się w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim i centralnym. Jesteśmy przekonani, że wyróżnieni trenerzy na nią w pełni zasłużyli.

W pionie szkolenia chłopców:

 1. Damian Morawski – uprawnienia: licencja B; reprezentuje klub: MKS Padwa Zamość; w szkoleniu OSPR od 2017 roku; trener kadry wojewódzkiej. Jego zawodnicy licznie uczestniczą w konsultacjach krajowych OSPR, należały do KW na OOM oraz trafiają do SMS.
 2. Maciej Łazor – uprawnienia: licencja A; reprezentuje klub: MKS Żagiew Dzierżoniów; w szkoleniu OSPR od 2021 roku; trener kadry wojewódzkiej; Jego zespoły awansują do finałów mistrzostw Polski;
 3. Kamil Wasilewski – uprawnienia: licencja A; reprezentuje klub: MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski;  w szkoleniu OSPR od 2017 roku; wielokrotnie brał udział w akcjach szkoleniowych OSPR, trener KW. Jego zawodnicy licznie uczestniczą w konsultacjach krajowych OSPR, należały do KW na OOM.
 4. Arkadiusz Kaniecki – uprawnienia: licencja B; reprezentuje klub: MKS Brodnica; w szkoleniu OSPR od 2016 roku. Jego zawodnicy licznie uczestniczą w konsultacjach krajowych OSPR, należą do KW na OOM oraz trafiają do SMS i KNJM.
 5. Radosław Bloch – uprawnienia: licencja A; reprezentuje klub: UMKS Trójka Ostrołęka; w szkoleniu OSPR od 2016 roku; trener kadry wojewódzkiej. Jego zawodnicy licznie uczestniczą w konsultacjach krajowych OSPR, należą do KW na OOM.
 • W pionie szkolenia dziewcząt:
 1. Wojciech Szymaniak – uprawnienia: licencja C; reprezentuję klub: MKS CKS SMS Szczecin; w szkoleniu OSPR od 2016 roku; wielokrotnie brał udział w akcjach szkoleniowych OSPR. Jego zawodniczki i zawodnicy licznie uczestniczą w konsultacjach krajowych OSPR, należały do KW na OOM oraz trafiają do SMS.
 2. Katarzyna Brózda – uprawnienia: licencja A; reprezentuje klub: MKS Brodnica w szkoleniu OSPR od 2015 roku; trener kadry wojewódzkiej; wielokrotnie brała udział w akcjach szkoleniowych OSPR (od wojewódzkich po centralne), wykładowca podczas kursokonferencji OSPR. Jej zawodniczki licznie trafiają do szkół mistrzostwa sportowego i kadr narodowych oraz są medalistkami mistrzostw Polski i pucharów Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
 3. Jerzy Kożuch – uprawnienia: licencja B; reprezentuje klub: SPR Łukovia Łuków; w szkoleniu OSPR od 2016 roku; trener KW OOM rocznika 2007; wielokrotnie brał udział w akcjach szkoleniowych OSPR. Jego zawodniczki licznie uczestniczą w konsultacjach krajowych OSPR, należały do KW na OOM oraz trafiają do SMS.
 4. Anna Burek – uprawnienia: licencja A; reprezentuje klub: SKS Kusy Kraków; w szkoleniu OSPR od 2016 roku; trener kadry wojewódzkiej. Jej zawodniczki licznie trafiają do szkół mistrzostwa sportowego i kadry wojewódzkiej.
 5. Grzegorz Czapla – uprawnienia: licencja A; reprezentuje klub: MKS Truso Elbląg; w szkoleniu OSPR od 2016 roku. Jego zawodniczki licznie trafiają do szkół mistrzostwa sportowego i kadry wojewódzkiej.
Skip to content