Zaprzyjaźnij się z jedzeniem – podstawy dietetyki

Prawidłowy cykl treningowy składa się z 3 bardzo ważnych czynników. Pierwszy to oczywiście trening, drugi to żywienie, trzeci to regeneracja. W tym filmiku powiemy sobie o podstawie dietetyki, czyli jak łatwo ją zrozumieć i się z nią zaprzyjaźnić. Informacje, których się dziś dowiemy: – cykl dzienny – z czego się składa – posiłek przed- i potreningowy – czas spożywania posiłków – jak ustalić cel dietetyczny – czy dieta ma wpływ na cechy motoryczne – monitorowanie ciała – liczenie/ nie liczenie kalorii – potęga regularnego żywienia – cykl tygodniowy oraz spontaniczna aktywność fizyczna – „zapożyczanie” kalorii – podstawy każdej „diety” – makroskładniki – białko, węglowodany oraz tłuszcze – czemu nie należy bać się cukrów – mikroskładniki – witaminy i minerały – indeks sytości 

Skip to content