Wstęp do treningu mięśni pleców – aktywizacja mięśniowa

Propozycje treningu w zależności od potrzeb 1) wytrzymałościowy 2) hipertroficzny 3) siłowy. WYTRZYMAŁOŚCIOWY Liczba powtórzeń: 10-18 Liczba serii zasadniczych: 3-6 Sugerowany czas przerwy: 30-90 sekund HIPERTROFICZNY Liczba powtórzeń: 6-12 Liczba serii zasadniczych: 4-6 Sugerowany czas przerwy: 90-120 sekund SIŁOWY Liczba powtórzeń: 1-6 Liczba serii zasadniczych: 3-5 Sugerowany czas przerwy: 120-180 sekund ZACHĘCAM DO PRZECZYTANIA! Mięśnie pleców razem z mięśniami pleców są podstawą każdego sportowca. Oprócz tego, że ułatwiają utrzymanie prawidłowej postawy, to również wspomagają równowagę, zwiększają możliwości generowania siły i rozwój tej funkcji motorycznej. Specyfikacja piłki ręcznej jest dosyć rozbudowana. W trakcie rzutu występują bardzo duże siły ścinające w odcinku lędźwiowym pleców, co przy słabym brzuchu daje ciągłe mikro-urazy tego odcinka. Mówiąc prościej, silne i stabilne mięśnie brzucha będą podstawą do wykonywania tego treningu w cyklu treningowym. Tutaj odsyłam do treningu mięśni brzucha: https://www.youtube.com/watch?v=O6RkWt6Ryj4 Zachęcam również do obejrzenia filmu instruktażowego, zamieszczonego przeze mnie, gdzie mówię o prawidłowej technice i ochronie odcinka lędźwiowego: https://www.youtube.com/watch?v=3jc_pRVUHUI&t=340s Pozdrawiam, Artur Mońko 

Skip to content