Technika biegowa oraz prawidłowa rozgrzewka

Odpowiednia technika biegowa musi być podstawą nie tylko do klasycznego biegu, ale również do wykształcenia prawidłowych wzorców ruchowych w celu zwiększonej wydajności ruchu oraz zmniejszenia szansy na kontuzje i urazy. Zachęcam do odpowiedniej rozgrzewki przed każdym biegiem. Rozgrzewka powinna być intensywna, ćwiczenia wykonywane dynamicznie i powinna doprowadzić do „pierwszego zmęczenia”. Zmęczenie to powinno być oczywiście delikatne. Przypominam również o dołączeniu rozciągania po treningu w cyklu treningowym, aby zadbać o mięśnie oraz zwiększyć ich zakres, co jest podstawą do rozwinięcia wybranych cech motorycznych. Technikę biegową prezentował koordynator makroregionalny, Marek Mońko. Film po konsultacji z fizjoterapeutą Pawłem Szczerbickim. Udanego treningu! 

Skip to content