Zgrupowanie letnie chłopców odbędzie się w Gdańsku, w dniach 03-13.08.2016 r. Zajęcia sportowe będą odbywać się m.in. na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego, ul. Kazimierza Górskiego 1; 80-336 Gdańsk
Wyżywienie i zakwaterowanie: Akademiki AWFiS
Koordynatorzy wojewódzcy wskazują zawodników na podstawie wyników testów.
Osoby odpowiedzialne:
BIURO ZPRP Daniel Lewandowski lewandowski@zprp.org.pl
Wojciech Nowiński - koordynator makroregionalny OSPR – kierownik zgrupowania
Powołania
Na zgrupowanie letnie otrzymają powołania najlepsi zawodnicy OSPR z rocznika 2000. Istniej możliwość powołanie wyróżniających się uczniów z rocznika 2001. Lista uczestników będzie wytypowana po konsultacjach wojewódzkich OSPR, które będą odbywać się w miesiącach kwiecień-maj 2016 r.
Podstawą wyłonienia docelowej grupy będzie:
-
test sprawności wszechstronnej MTSF,
-
sprawdzian wydolności tlenowej Beep Test.
Program zgrupowania szkoleniowego
organizowanego przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy z Europejską Federacją Piłki Ręcznej i Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
II. Zespół organizacyjno - szkoleniowy-
Dział Organizacji Szkolenia ZPRP :
-
Organizator zgrupowania: Tomasz Majewski AWFiS Gdańsk
-
Trener główny: Wojciech Nowiński – Lektor EHF
-
Trener bramkarzy : Michał Świrkula
-
Trener szkolenia w zakresie kształtowania zwinności i gibkości: Tomasz Dancewicz AWFiS Gdańsk
-
Opieka medyczna – ratownik medyczny: Mateusz Walaszczyk
-
Opieka medyczna – fizjoterapeuta: zapewnia AWFiS Gdańsk
III. Planowane regularne zebrania szkoleniowe trenerów – w godzinach do uzgodnienia.
IV. Planowane szkolenie bramkarzy – godziny do ustalenia.
V. Sprawdziany – Test J. Noszczaka do wykonania podczas zajęć programowych
3.08.2016 (środa)
do godz. 17.00 - Przyjazd ekip do Gdańska, zakwaterowanie w akademikach na terenie AWFiS
godz. 18.00 – 19.00 - kolacja
godz. 19.30 – 20.30 – Zebranie - odprawa trenerów – Hala XII
godz. 20.30 – 21.30 – Otwarcie zgrupowania (wszyscy uczestnicy) - podział na grupy treningowe:
1,2,3,4,5.6 – Hala XII
4.08.2016 (czwartek)
godz. 08.00 – 08.15 - śniadanie (1+2+3)
godz. 08.15 – 08.30 - śniadanie (4+5+6)
godz. 09.30 – 12.30 – zajęcia programowe:
– Hala sportowa – piłka ręczna (HWS)
09.30-11.00 (1)
11.00-12.30 (4)
– Hala sportowa – piłka ręczna - (H-XII)
09.30-11.00 (2)
11.00-12.30 (5)
- Sala gimnastyczna – zwinność + gibkość - (SG)
09.30-10.30 (3), 10.30-11.30 (6)
Boiska otwarte/stadion LA – technika ind. - (LA)
10.30-11.30 (3), 11.30-12.30 (6)
godz. 14.30 -14.45 - Obiad (1+2+3)
godz. 14.45 -15.00 - Obiad (4+5+6)
godz. 16.00 – 19.00 – zajęcia programowe:
– Hala sportowa – piłka ręczna (HWS)
16.00-17.30 (2)
17.30-19.00 (5)
– Hala sportowa – piłka ręczna - (H-XII)
16.00-17.30 (3)
17.30-19.00 (6)
– Sala gimnastyczna – zwinność + gibkość - (SG)
16.00-17.00 (1), 17.00-18.00 (4)
Boiska otwarte/stadion LA – technika ind. - (LA)
17.00-18.00 (1), 18.00-19.00 (4)
godz. 18.30 - Kolacja (1+2+3)
godz. 19.00 - Kolacja (4+5+6)
5.08.2016 (piątek)
godz. 08.00 - śniadanie (1+2+3)
godz. 08.15 - śniadanie (4+5+6)
godz. 09.30 – 12.30 – zajęcia programowe:
– Hala sportowa – piłka ręczna (HWS)
09.30-11.00 (3)
11.00-12.30 (6)
– Hala sportowa – piłka ręczna - (H-XII)
09.30-11.00 (1)
11.00-12.30 (4)
- Sala gimnastyczna – zwinność + gibkość - (SG)
09.30-10.30 (2), 10.30-11.30 (5)
Boiska otwarte/stadion LA – technika ind. - (LA)
10.30-11.30 (2), 11.30-12.30 (5)
godz. 13.30 - Obiad (1+2+3)
godz. 13.45 - Obiad (4+5+6)
godz. 16.00 – 19.00 – zajęcia programowe:
– Hala sportowa – piłka ręczna (H-XI)
16.00-17.30 (1)
17.30-19.00 (4)
– Hala sportowa – piłka ręczna - (H-XII)
16.00-17.30 (2)
17.30-19.00 (5)
– Sala gimnastyczna – zwinność + gibkość - (SG)
16.00-17.00 (3), 17.00-18.00 (6)
Boiska otwarte/stadion LA – technika ind. - (LA)
17.00-18.00 (3), 18.00-19.00 (6)
godz. 18.30 - Kolacja (1+2+3)
godz. 19.00 - Kolacja (4+5+6)
godz. 20.00 mecze kontrolne (H-XII) grupy : 1 –2, 3 - 4
TRANSPORT
BUS 1
Puławy (Zamość dojazd indywidualny) – Warszawa – Płock (Zawidz Kościelny dojazd indywidualny) – Brodnica – Gdańsk / start godzina 8:00
BUS 2
Mielec (Cmolas, Przeworsk dojazd indywidualny) – Kraków (Chrzanów dojazd indywidualny) – Katowice (Opole, Zawadzkie, Zabrze, Zawiercie, Sosnowiec dojazd indywidualny) – Łódź – Gdańsk / start godzina 7:00
BUS 3
Białystok (Dąbrowa Białostocka, Siemiatycze dojazd indywidualny) – Ostrołęka – Olsztyn (Rozogi dojazd indywidualny) – Morąg – Gdańsk / start godzina 9:00
BUS 4
Legnica (Lubin dojazd indywidualny) – Głogów – Zielona Góra – Poznań (Ostrów Wlkp. dojazd indywidualny) – Bydgoszcz – Gdańsk / start godzina 8:00
BUS 5
Kielce – Gdańsk / start godzina 9:00
Szczecin dojazd pociągiem z trenerem.
Gdańsk i Kościerzyna dojazd indywidualny.