1. Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Miasto Katowice oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach zapraszają na Międzynarodową Konferencję Szkoleniową, która odbędzie się w dniach 2-4 września w Katowicach.
  2. Konferencja jest adresowana do osób zainteresowanych szkoleniem dzieci i młodzieży w piłce ręcznej (instruktorów i trenerów) oraz do nauczycieli wychowania fizycznego.
  3. Uczestnicy konferencji po jej zakończeniu otrzymają certyfikaty, które będą uprawniały do ubiegania się bądź przedłużenia licencji trenerskiej kategorii B i C.
  4. Zajęcia programowe odbywać się będą na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, 40-065 Katowice ul. Mikołowska 72A.
  5. Opłata za udział w konferencji wynosi 300 zł. Organizatorzy w ramach opłaty zapewniają materiały konferencyjne, certyfikat, wyżywienie (obiad, kolacje i przerwy kawowe) oraz kadrę wykładowców.
  6. Wśród wykładowców znajdują się m.in.: Klaus Feldmann – EHF/Niemcy, prof. Janusz Czerwiński, prof. Michał Spieszny, dr Jerzy Eliasz, dr Jolanta Diaczuk, dr Ryszard Jarząbek, Lidia Walczyk, trenerzy kadry narodowej: Stanisław Majorek, Zygfryd Kuchta, Bogdan Zajączkowski, Wojciech Nowiński.
  7. Dodatkową opłatą objęte jest zakwaterowanie (wraz ze śniadaniem) w Domu Studenta.
  8. Termin zgłoszeń na konferencji upływa 30.06.2016 r. - termin przedłużony
  9. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o przyjęciu na konferencję decydować będzie kolejność zgłoszeń.
  10. W potwierdzeniu zgłoszenia należy podać rozmiar koszulki polo (XS, S, M, L, XL, XXL).
  11. Dodatkowych informacji na temat konferencji udziela: Grzegorz Gutkowski, tel. 665 437 732, e-mail: gutkowski@zprp.org.pl

Ciekawe tematy wykładów i zajęć praktycznych! To wszystko już 2-4 września 2016 r. Zostały jeszcze wolne miejsca na Konferencję w Katowicach. Zapraszamy:
Szybkość działania zawodnika – możliwości kształtowania na początkowych etapach szkolenia –Michał Spieszny (AWF Kraków)
• Moving different (coordination with/without ball/agility) –Klaus Feldmann (Niemcy –lector EHF)
• Goalcha –alternatywna forma piłki ręcznej -Ryszard Jarząbek (AWF Katowice).
• Play different (1:1, 2:2, 3:3 in open situations & variations of 2x3:3) –Klaus Feldmann (Niemcy –lector EHF)
• Obciążenia treningowe i ich powiązanie z treningiem sprawności fizycznej młodych piłkarzy ręcznych –Janusz Czerwiński (ZPRP)
• Psychologiczne aspekty budowania zespołu młodzieżowego – Marcin Kochanowski
• Profilaktyka i możliwości leczenia urazów ostrych i przeciążeniowych w piłce ręcznej z punktu widzenia lekarza i fizjoterapeuty – Piotr Kaczmarek, Joanna Wałecka, Jakub Stefaniak (Rehasport)