Termin:
24-26.09.2017 r.
Miejsce:
•Centralny Ośrodek Sportu- Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu; Al. Zdobywców Wału Pomorskiego 99; 78-600 Wałcz
Zakwaterowanie i wyżywienie:
•w pokojach 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym tv, wifi (budynki Lider, Stadion oraz DW 700), wyżywienie 3x dziennie w wersji bufetowej.
Uczestnicy:
•270 osób - kursokonferencja dedykowana jest trenerom OSPR z licencją A i B oraz w przypadku wolnych miejsc instruktorom OSPR.
Uprawnienia:
•udział w konferencji będzie uprawniał do ubiegania się o wydanie licencji trenerskiej ZPRP kategorii B lub C.
udział w kursokonferencji jest bezpłatny. Uczestnicy ponoszą koszty dojazdu we własny zakresie, np. na koszt jednostek delegujących.
Organizator zapewnia uczestnikom koszulkę OSPR.
Zapisy trwają w Systemie OSPR. Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w kursokonferencji.
Piątek 24.11 | |
obiad | |
15.00 - 15.45 | Trening sportowy z najmłodszymi uczestnikami projektu OSPR - zasady prowadzenia treningu - Lidia Walczyk |
15.45 - 16.30 | Funkcjonalności systemu informatycznego OSPR - obwiązki użytkowników - Kamil Moroń |
16.30 - 17.00 | przerwa kawowa |
17.00 - 18.15 | Żywienie młodych sportowców - Jagoda Podkowska |
18.15 - 19.00 | Umiejętności techniczno-taktyczne zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych /cz. 1/ - Piotr Świgoń |
19.00 - 20.00 | kolacja |
20.00 - 21.00 | Warsztaty koordynatorów |
Sobota 25.11. | |
8.00 - 9.00 | śniadanie |
09.00 - 9.45 | Modelowanie indywidualnych i zespołowych umiejętności techniczno-taktycznych w ataku pozycyjnym - Józef Kulik, Krystyna Kulik |
09.45 - 10.30 | Umiejętności techniczno-taktyczne zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych /cz. 2/ - Piotr Świgoń |
10.30 - 11.00 | przerwa kawowa |
11.00 - 13.00 | Trening siły mięśniowej - kształtowanie sprawności - Kamil Goleń |
13.00 - 14.30 | obiad |
14.30 - 14.50 | dojazd na halę - autokary |
15.00 - 16.00 | Nauka poruszania się po boisku na etapie nauczania początkowego - Piotr Świgoń |
16.00 - 17.00 | Trening funkcjonalny - dobór ćwiczeń - Katarzyna Brózda |
17.00 - 17.15 | przerwa |
17.15 - 18.15 | Kształtowanie umiejętności techniczno-taktycznych - Józef Kulik, Krystyna Kulik - małe gry |
17.00 - 18.15 | Współpraca lekarza i fizjoterapeuty - warsztaty - Tomasz Owczarski (lekarz KNS) |
18.15 - 18.30 | powrót autokarami |
18.30 - 19.30 | Profilaktyka urazów stawu kolanowego i skokowego - Tomasz Owczarski |
20.00 - 21.00 | kolacja |
Niedziela 26.11. | |
8.00 - 9.00 | śniadanie |
9.00 - 9.45 | Konsultacje z fizjoterapeutami i księgowością |
9.45 - 10.30 | Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej - urazy na treningach i zgrupowaniach sportowych - Paweł Szczerbicki |
10.30 - 11.00 | przerwa kawowa |
11.00 - 12.30 | Suplementacja i dozwolone odżywki w sporcie, a prawo antydopingowe - Andrzej Pokrywka |
12.30 - 13.15 | Założenia organizacji szkolenia sportowego w OSPR 2017/18 - Zygfryd Kuchta, Dorota Liese-Romanowska |
13.15 - 13.30 | Zakończenie kursokonferencji |
13.30 - | obiad |
14.30 - | wyjazd autokarów |