Świąteczny czas sprzyja refleksji osobistej, jak również również ocenie z szerszej perspektywy. W ciągu trzech i pół roku przewodzenia Projektowi OSPR wydarzyło się wiele pozytywnych zmian, które będą miały w przyszłości również swoje odbicie w wynikach sportowych. Jestem o tym przekonany. Jednak, aby tak się stało, Projekt stale musi być podawany ewaluacji. Każdy z uczestników powinien wymagać od siebie coraz więcej. Podejmuję decyzję, aby od Nowego Roku mocniej włączyć się tworzenie kanałów komunikacji pomiędzy Radą trenerów, a OSPR. W tym zakresie oraz jako Wiceprezes ZPRP ds. Sportowych i Przewodniczący Rady Trenerów będę wciąż do dyspozycji trenerów i koordynatorów OSPR. Będę czuwał, by zadnia Projektu były celowe i skuteczne. Został powołany nowy Kierownik Projektu OSPR i koordynator krajowy OSPR. Planowane zmiany w zakresie zatrudnienia w OSPR mają podnieść efektywność działania i jeszcze mocniej związać trenerów z celem, do którego OSPRy zostały powołane tj. tworzenia zaplecza reprezentacji Polski.

Życzę spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, zintegrowania środowiska piłki ręcznej w nadchodzącym Nowym Roku i w kolejnych latach. Niech cel, do którego dążymy, będzie wspólnym!

 

Zygfryd Kuchta

Wiceprezes ZPRP ds. sportowych

Kierownik Projektu OSPR


fot. Anna Benicewicz-Miazga