W połowie maja br. w Mikołajkach odbyły się konsultacje dziewcząt z gimnazjalnych Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej z województwa warmińsko-mazurskiego. W akcji uczestniczyły uczennice Gimnazjum w Rozogach oraz Gimnazjum w Mikołajkach, po dziewięć dziewcząt z każdej ze szkół w sumie 18 zawodniczek. W ciągu trzech dni dziewczęta wzięły udział w siedmiu treningach. Pierwszego dnia konsultacji przeprowadzone zostały próby z Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej. Na treningu w hali uczestnicy wykonywali 6 prób: skok w dal z miejsca, bieg wahadłowy 4x10 m, skłon tułowie a przód, podciąganie na drążku oraz skony tułowia w leżenie tyłem w ciągu 30 s oraz próbę siły mięśni przedramienia. Treningi odbywały się w hali Zespołu Oświatowego w Mikołajkach. W drugim dniu konsultacji obecna była na zajęciach fizjoterapeutka. Udział fizjoterapeutów podczas szkoleń i konsultacji jest związany z programowo wprowadzoną oceną ryzyka (FMS) i zapobieganiem wystąpienia kontuzji. Specjalistycznych porad mogą zasięgać zarówno zawodnicy jak i trenerzy. W tym roku szkolnym odbył się już wszystkie konsultacje OSPR. Latem planowane są dwa zgrupowania w Gdański i w Rudce. Następny cykl konsulacji poza miejscem zamieszkania rozpocznie się od października br.

AEL