W dniach 13.04 – 16.04.2016 r. odbyła się  konsultacja gimnazjalna dziewcząt OSPR województwa pomorskiego. W konsultacji uczestniczyły uczennice z Gimnazjum nr 17 w Gdańsku , Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie oraz Gimnazjum w Nowej Karczmie. Zajęcia prowadziło 5 trenerów z w/w Ośrodków, fizjoterapeuta Paweł Kułakowski oraz koordynator wojewódzki Marek Mońko. Uczestnicy zostali zakwaterowani w Zajeździe nad Stawem w Grabówku , natomiast treningi odbywały się hali sportowej w Nowej Karczmie. Zawodniczki zostały podzielone na dwie grupy i trenowały dwa razy dziennie po 120 minut. W pierwszym dniu został przeprowadzony Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej, natomiast Beep Test został przeprowadzony w drugim dniu.  Pozostałe treningi poświęcone były głównie kształtowaniu cech motorycznych oraz technice indywidualnej zawodniczek. Stabilizację na treningach prowadził fizjoterapeuta Paweł Kułakowski. Przeprowadził również z częścią zawodniczek  test FMS.  W godzinach wieczornych młodzież miała możliwość korzystania z odnowy biologicznej, sauny oraz groty solnej.

M.M