Ciekawą formą zachęcania do nauki w klasach piłki ręcznej był VII Turniej Szóstoklasistów o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Sportowymi im. Kazimierza Wielkiego w Wieluniu, który odbył się w dniu 10.02.2016 r. Jego celem jest pozyskanie uzdolnionych sportowo uczniów klas szóstych z terenu gminy Wieluń i innych miejscowości do kontynuowania nauki w Gimnazjum oraz systematycznego uczestniczenia w zajęciach z piłki ręcznej. Zawodnicy rywalizowali w 10 różnych konkurencjach. Turniej prowadzili nauczyciele szkoły i jednocześnie trenerzy OSPR ZPRP Tomasz Derbis i Wojciech Psuja.

Końcowe wyniki: 1 m SP Sieniec, 2 m. SP Kurów, 3 m. SP 2 Wieluń, 4 m. SP 4 Wieluń, 5 m. SP Masłowice, 6 m. SP5 Wieluń.