W dniach 14-17.04.2016 roku w COS w Spale, odbyła się konsultacja makroregionalna OSPR dla dziewcząt z województw: lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego. Realizacja programu treningowego odbyła się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Codziennie wieczorem trenerzy spotykali się na odprawach, podczas których analizowano zajęcia, dzielono się uwagami, omawiano plan na następny dzień. W trakcie realizacji programu zwrócono szczególną uwagę na konieczność nauczania młodzieży poprawnej techniki ćwiczeń ze sztangą w treningu siłowym.  W tym celu odbyły się zajęcia teoretyczne z wykorzystaniem filmu przedstawiającego sposób wykonywania ćwiczeń ze sztangą oraz zajęcia praktyczne na siłowni z pokazem. Fizjoterapeuta województwa łódzkiego przeprowadził praktyczne szkolenie dla trenerów i zawodniczek na temat „Postawa, podstawą efektywnego ruchu”.

J.K.