W dniach 20-22.11.2015 r. na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu OPO w Spale,  odbyło się szkolenie dla trenerów OSPR oraz ośrodków makroregionalnych. Przeprowadzono je w formie wykładów i praktycznych pokazów. Uczestnicy mogli skorzystać z porad w zakresie kształtowania sprawności motorycznej lub umiejętności gry na wybranych pozycjach. Wykładowcami byli m.in. koordynatorzy makroregionalni. Specjalista z zakresu fizjoterapii dr Ryszard Biernat zapoznał szkoleniowców z nowoczesnymi metodami prewencji urazów stawu kolanowego. Na kursokonferencji oficjalnie zaprezentowano logo ośrodków szkolenia w piłce ręcznej, które będzie umieszczane na strojach sportowych uczestników Programu, materiałach promocyjnych oraz na banerach, którymi oznakowane zostaną szkoły uczestniczące w Projekcie. Z końcem grudnia 2015 r. ma wystartować elektroniczny system wspomagający szkolenie w piłce ręcznej. Informację o szczegółach planowanych funkcjonalności można znaleźć na stronie www.zprp.pl w zakładce Szkolenie/OSPR/Programy.