Kursokonferencja szkoleniowa w Wałczu ma ukierunkować trenerów OSPR na rozwiązywanie najważniejszych problemów związnych z wychowaniem młodych sportowców. W zakresie oceny działalności Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej, ale również szkolenia w piłce ręcznej ogółem zauważa sie tematy, które są przez trenerów często pomijane. Jest to żywienie młodych sportowców, pierwsza pomoc przedmedyczna po wystąpieniu kontuzji oraz zastosowanie testów w ocenie pracy treningowej. Właśnie te zagadnienia znalazły włączone do ofery programowej. Przed uczestnikami pozostają wykłady dotyczące profilaktyki urazów stawu skokowego i kolanowego, trening siły mięśniowej oraz kształtowanie sprawności dzieci i młodzieży. Nie zabraknie wskazówek związanych z prowadzeniem specjalistycznej części treningów. Kursokonferencja trwa od piątku 24 listopada do niedzieli 26 listopada br.

DLR