W dniu 11 grudnia 2015 r. w godzinach 12.00-15.00 odbyło się szkolenie fizjoterapeutów OSPR. Zadaniem naszych specjalistów będzie m.in wykonanie testów FMS dzieciom i młodzieży uczestniczącej w szkoleniu ZPRP, głównie podczas konsultacji szkoleniowych. W związku z tym Piotr Ingielewicz (ZPRP) przypomniał zasady stosowania i zaprezentował 7 prób oceny funkcjonalnej. Dr Ryszard Biernat omówił zasady prewencji i zapobiegania urazom stawu barkowego i skokowego u piłkarzy i piłkarek ręcznych. Zapoznał nowoczesnymi koncepcjami fizjoterapii sportowej. Podzielił się też doświadczeniami, jakie grupa fizjoterapeutów Siatkarskich Ośrodków Sportowych nabyła w czasie trzyletniego funkcjonowania Projektu. Polecał zainteresowanym książkę pt. „Bądź sprawny jak lampart” Starrett Kelly, Cordoza Glen. Książka ta krok po kroku wprowadza w tajniki ruchu i mobilności.