W kwietniu w nadmorskiej miejscowości Trzęsacz odbyła się konsultacja OSPR województwa zachodniopomorskiego, w której wzięło udział 30 uczennic z ZS nr 2 w Koszalinie, Gimnazjum w Drawnie oraz CKS w Szczecinie.

W ramach konsultacji dziewczęta uczestniczyły w zajęcia sportowych, które odbywały się w hali widowiskowo-sportowej w Rewalu. W czasie zajęć nasze uczennice zrealizowały dwa testy sprawnościowe, tj. Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej składający się z ośmiu prób oraz Beep Test. Najlepszy wynik osiągnęła Agnieszka Miltyk- CKS Szczecin. Oprócz testów, na zajęciach prowadzonych według mikrocyklu OSPR, dziewczęta doskonaliły swoje umiejętności z zakresu techniki oraz taktyki. W czasie konsultacji odbywały się również indywidualne treningi bramkarskie. Oprócz treningów w hali, odbyły się też zajęcia teoretyczne. Jedne z nich poprowadziła fizjoterapeutka  Urszula Domańska, która analizowała test FMS. Kolejne zajęcia poprowadził koordynator OSPR Jarosław Szymaniak. Dotyczyły one analizy porównawczej techniki indywidualnej z wykorzystaniem materiałów filmowych OSPR.

Na zakończenie zgrupowania wytypowano 8 najlepszych zawodniczek z rocznika 2001, które w dniach 9-19 sierpnia br. będą reprezentowały nasze województwo na ogólnopolskim obozie OSPR w Rudce.

MJ