Po odroczonym, kwietniowym terminie finałów XXVI OOM Lubelskie 2020 w piłce ręcznej K i M drużyny wojewódzkie przygotowują się do rywalizacji, która będzie miała miejsce w dniach 10-16 września 2020 r. W dniu 23 lipca 2020 roku, w siedzibie Lubelskiego Związku Piłki (hala Globus) odbyło się losowanie grup w piłce ręcznej w ramach XXVI OOM w sportach halowych Lubelskie 2020. W dniach 1-9 września 2020 r. rozpocznie się cykl konsultacji przygotowawczych do startu w wydarzeniu.

Po odwołanych akcjach OSPR w okresie od marca do maja, w czerwcu zrealizowano większość konsultacji wojewódzkich OSPR, w których brało łącznie ponad 700 osób. Na przełomie lipca i sierpnia odbyły się dwa ponadregionalne obozy szkoleniowe OSPR dla łącznej liczby około 140 osób. Przeprowadzano je z zachowaniem reżimu sanitarnego i z najwyższą dbałością o to,  by młodzież przestrzegała zalecanych zasad higieny. Wykonana podczas z jednego z obozów kontrola inspekcji sanitarnej potwierdziła te starania. Dlatego apelujemy o to, aby umożliwić młodzieży udział w tym święcie sportu, jednocześnie zapewniając maksymalny komfort zdrowotny. Zachowujmy się odpowiedzialnie w przestrzeni publicznej. Młodzież będzie miała obowiązek wypełnić ankiety zdrowia, posiadać i nosić ze sobą środki ochrony. Organizator zapewni środki do dezynfekcji rąk. Sprzęt sportowy będzie odkażany zgodnie z zaleceniami.