W tym roku rusza projekt pod nazwą Szkoła Gortata ZPRP. Porozumienie ZPRP i umiejcowionej w Łodzi szkoły zawierane jest w związku z potrzebą stworzenia silnego (kolejnego po Gdańsku) ośrodka piłki ręcznej, mającego zapewnić szkolenie młodzieży na najwyższym poziomie. Chłopcy, którzy zostaną zaproszeni do łódzkiego SMS nie zmieniają barw klubowych. Co roku coraz więcej utalentowanych młodych ludzi trafia na testy do NLO SMS ZPRP Gdańsk. W tym roku jest to grupa ok 70 osób, a szkoła ma tylko kilkanaście wolnych miejsc. Rocznie w gdańskiej placówce pobiera naukę ok 40 uczniów. W szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata kształcą się już koszykarze, siatkarze, piłkarze nożni, hokeiści, reprezentanci unihokeja i judocy. Po ogłoszeniu wyników postępowania rekrutacyjnego w Gdańsku otwarta zostanie możliwość przyjęcia do łódzkiej liceum pozostałych kandydatów z wysokimi wynikami. O szczegółach projektu będziemy informować już wkrótce. Dla całej utalentowanej sportowo młodzieży czekają też oferty z liceów z klasami OSPR.