Trzynastu polskich trenerów pomyślnie zaliczyło trzeci moduł kursu szkoleniowego i otrzymało tytuł Master Coach EHF. Dwa wcześniejsze moduły kursu w roku 2016 zostały przeprowadzone w Polsce, w Krakowie i Szczyrku.  
 

Ostatni moduł został zorganizowany podczas mistrzostw Europy kobiet w Goeteborgu. Do 2016 EHF „Rinck” Convention Open Master Coach w sumie przystąpiło 49 szkoleniowców z 18 krajów. Trzech kursantów nie zaliczyło programu. Kurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. W tej drugiej części korzystano z demonstracyjnych ćwiczeń lokalnych zespołów składających się z 16-18-letnich zawodników i zawodniczek.

Każdy z uczestników przygotował pracę, którą najpierw ustnie, po angielsku, prezentował przed komisją EHF, później odpowiadał na pytania komisji. Wszystkiemu przysłuchiwała się publiczność, grono trenerów z całej Europy, którzy w każdej chwili mogli włączyć się do dyskusji.

Uzyskany tytuł Master Coach EHF zezwala na prowadzenie wszystkich rozgrywek w Europie i to na każdym poziomie, łącznie z Ligą Mistrzów.

Polscy  szkoleniowcy, którzy w Goeteborgu otrzymali tytuł Matster Coach EHF:
Ryszard Jarząbek, Krzysztof Kisiel, Adam Lisiewicz, Marcin Markuszewski, Monika Marzec, Antoni Parecki, Bartłomiej Pepliński, Marcin Pilch, Michał Skórski, Marcin Smolarczyk, Adrian Struzik, Dariusz Tomaszewski, Marcin Ziemkiewicz.