W dniach od 4.03. do 13.03. 2016 zawodnicy OSPR z klasy II Gimnazjum nr 47 w Krakowie wyjechali na wymianę partnerską do Institut Escola w Lloret de Mar.

Nasi uczniowie, nauczyciele i trenerzy współdziałali razem z hiszpańską szkołą na rzecz szerzenia integracji, tolerancji i podniesienia jakości pracy w naszych szkołach. Wszystkie założone cele chcemy realizować przez naukę  i doświadczenia płynące z rywalizacji sportowej.

Mieliśmy okazję wspólnie trenować na piaszczystej plaży i na otwartym boisku. Treningi były urozmaicone z wykorzystaniem naturalnych warunków. Rozegraliśmy również mecz sparingowy z tamtejszą młodzieżą. 

W wolnym czasie zwiedziliśmy Lloret de Mar i Barcelonę. Było to miłe doświadczenie dla wszystkich zawodników, nauczycieli i trenerów.

                                                                        trenerzy OSPR: Anna Burek i Łukasz Wróbel