Kolejny raz fizjoterapeuci i koordynatorzy OSPR spotkali się na szkoleniu w Warszawie. Celem było dobre organizacyjne i metodyczne przygotowanie trenerów do obowiązków w nowym roku szkolnym. W dniach 19-20 września 2016 zapadły główne postanowienia dotyczące regulaminów szkoleniowców i uczestników zgrupowań OSPR. Pomocą dla młodzieży indywidualnie przygotowującej się do letnich zgrupowań będą harmonogramy samodzielnych treningów. Podsumowano wyniki prowadzonych przez rok badań FMS. Wnioski nie są zadowalające, ale za to powstały konstruktywne pomysły jak temu zaradzić. Efektem wspólnej pracy będą wskazówki dla trenerów i filmy z ćwiczeniami pomagającymi korygować główne dysfunkcje, przyczyny potencjalnych kontuzji!