W Zespole Szkół w Korczynie w  dniu 16 lutego br. został rozstrzygnięty plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera i działacza powiatu krośnieńskiego w 2016 roku. Organizatorami plebiscytu byli Starostwo Powiatowe w Krośnie, 10 urzędów gminnych powiatu krośnieńskiego i redakcja Tygodnika Regionalnego Nowe Podkarpacie. W kapitule plebiscytu zasiedli przedstawiciele organizatorów plebiscytu. Na listach wytypowanych przez Kapitułę znalazły się nazwiska osób, które mają na swym koncie sportowe sukcesy i osiągnięcia w 2016 roku.

Najpopularniejszym trenerem powiatu krośnieńskiego 2016 roku został Grzegorz Argasiński - trener piłki ręcznej UKS Handball Posada Górna, natomiast najpopularniejszym sportowcem powiatu krośnieńskiego została Alicja Staroń zawodniczka UKS Handball Posada Górna. Obydwoje reprezentują OSPR Posada Górna.

Pierwszy raz w 16 letniej historii plebiscytu najpopularniejszym sportowcem została piłkarka ręczna!!!

Zwycięzcy w kategorii Najpopularniejszy otrzymali pamiątkowe statuetki autorstwa artysty rzeźbiarza Andrzeja Samborowskiego – Zajdla. Nagrodzonym i nominowanym nagrody wraz z podziękowaniami i gratulacjami wręczali: poseł na Sejm Bogdan Rzońca, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz, starosta krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk, urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, wójtowie i burmistrzowie gmin, prezes tygodnika „Nowe Podkarpacie” Tadeusz Więcek, wiceprezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Bogdan Józefowicz.