W dniach 14.04-17.04.2016 r. odbyła się konsultacja szkoleniowa OSPR województwa opolskiego dziewcząt. Ponownie gościł nas Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Zawadzkiem zapewniając nam bardzo dobre warunki. W szkoleniu wzięły udział uczennice ze szkół gimnazjalnych z Nysy i Opola. Zajęcia prowadzone były w oparciu o materiały metodyczno-szkoleniowe dla szkól gimnazjalnych w OSPR. W ciągu czterech dni zgrupowania, dziewczęta z Opolszczyzny doskonaliły swoje umiejętności techniczne i taktyczne w zakresie piłki ręcznej. W trakcie konsultacji fizjoterapeuta Mariusz Gnoiński wraz z asystentami przeprowadził zajęcia koordynacyjno-prewencyjne, plyometryczno-koordynacyjne, test FMS. Po każdym dniu  trenerzy spotykali się na odprawach, podczas których  dzięki dokumentacji wideo analizowali zajęcia, dzielili się spostrzeżeniami i omawiali plan na następny dzień. Przerywnikiem ciężkiej pracy trenigowej była wycieczka po mieście.