Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dziś w nocy w wieku 65 lat zmarł Marek Werle. Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, koordynator  OSPR w województwie wielkopolskim, w latach 2006-2012 wiceprezes ds. szkoleniowych ZPRP oraz przewodniczący Rady Trenerów ZPRP.

Marek Werle swoje funkcje szkoleniowe w ZPRP pełnił w okresie utożsamianym z dużymi sukcesami męskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez Bogdana Wentę. Wówczas zespół narodowy zdobył dwa medale mistrzostw świata (2007 i 2009) oraz po 28 latach ponownie awansował do igrzysk olimpijskich (2008). Współpracował z trenerem Wojciechem Nowińskim w przygotowaniach drużyny młodzieżowej do mistrzostw Europy w Gdańsku (2002), gdzie Polska zdobyła złoty medal.

Jako zawodnik bronił barw MKS Starówka Poznań, AZS Poznań, SKS Posnania i Nielby Wągrowiec. Później był trenerem AZS Poznań, WKS Grunwald Poznań i SKF Metalplast Oborniki Wlkp. Uhonorowany Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Złotą Odznaką AZS, Medalem Za Zasługi dla Rozwoju Polskiej Piłki Ręcznej i Diamentową Odznaką ZPRP. Jednocześnie składamy kondolencje Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłego.

Andrzej Kraśnicki

Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Pogrzeb odbędzie się 6 października o g. 13:50 w Junikowie-Poznań