Komisja Oceniająca wnioski przyjęła do grupy OSPR w województwie podkarpackim dwie nowe szkoły podstawowe. Decyzja zapadła na posiedzeniu w dniu 16.02.2016 r.

Szkoły podstawowa w Zarzeczu prowadzi szkolenie dziewcząt i chłopców. Jest to szkoła należąca do powiatu przeworskiego oddalona od Przeworska  i Jarosławia 9 km. Szkoła posiada znakomitą bazę sportową i warunki socjalno-bytowe, m.in. halę sportową z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, siłownię, salę gimnastyczną, bieżnię tartanową 400 m, boiska typu Orlik trawiaste i wielofunkcyjne do piłki ręcznej oraz stadion piłkarski. Corocznie (od wielu lat) Zarzecze jest organizatorem Międzynarodowego Turnieju Mikołajkowego dzieci, Juniorek i Juniorów z udziałem zespołów z Ukrainy, Rosji, Słowacji, Węgier, Czech.  Z Zarzecza wywodzą się reprezentanci kraju, m.in. Sabina Hołysz/Kubisztal.

Zespół Szkół im. Ks. Prałata Stanisława Sudoła (w tym Szkoła Podstawowa w Dzikowcu) szczyci się sukcesami sportowymi na rywalizacji dziewcząt w województwie oraz rozgrywkach w krajowych. Szkoła posiada salę gimnastyczną, z możliwością dostępu do hali pełnowymiarowej w Cmolasie oddalonej o 8 km, boiska sportowe typu Orlik, stadion lekkoatletyczny, stadion piłkarski. W ciągu ostatnich 10 lat szkoła wielokrotnie wygrywała, bądź plasowała się wśród finalistów w zawodach szkolnych, zarówno na poziomie szkół podstawowych jak i gimnazjalnych. W zawodach klubowych zdobywała tytuł mistrza województwa w kategorii młodziczek lub juniorek młodszych. Wychowankowie szkoły powoływani są na zgrupowania kadr wojewódzkich, makroregionalnych oraz kadry narodowej (Aleksandra Dębiak, Agata Zuba, Adrianna Bździko). Szkoły zaczną swą przygodę z OSPR od marca br.

Od stycznia 2016 roku do szkolenia dziewcząt włączyło się także V Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie z klasami sportowymi. Zajęcia odbywały się do końca roku 2015 na obiektach hali sportowej Podpromie, a od stycznia szkoła korzysta z nowo wybudowanego obiektu z możliwością organizacji zajęć na trzech boiskach w poprzek hali. Zawodnicy z OSPR mają dostęp również do innych obiektów sportowych typu basen, bieżnia, siłownia. Do tej placówki edukacyjnej uczęszczają uczniowie z miasta Rzeszowa i okolic,  Dynowa, Posady Górnej, Przeworska, Jarosławia, Kolbuszowej. 

 

Zainteresowani udziałem w projekcie mogą składać wnioski „Aplikacja OSPR”. Zasady składania wniosków, włączenia nowych szkół do Programu i druki są udostępnione na stronie http://ospr.edu.pl/informacje/druki-ospr.html.

 

autor: JM (pkr)