W dniach 27- 30.10.2016 r.  odbyła się konsultacja szkoleniowa województwa opolskiego. Tym razem do Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Zawadzkiem przybyły dziewczęta z gimnazjów. Pod bacznym okiem zespołu szkoleniowego uczennice z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Grodkowie i Gimnazjum nr 2 w  Nysie doskonaliły swoje umiejętności gry w piłkę ręczną. Podczas konsultacji  dokonano oceny cech motorycznych. W tym celu przeprowadzono szereg prób i badań, składających się na test sprawności ukierunkowanej piłkarza ręcznego i Beep Test. Wykonane badania miały na celu ocenę tempa rozwoju i poziom sprawności zawodniczek. Stanowić będą bazę do planowania mikrocyklów szkoleniowych. W trakcie konsultacji szczególny nacisk położono na kształtowanie cech motorycznych i rozwój koordynacji ruchowej. Niezmiernie ważnym elementem szkolenia były również treningi bramkarskie, ćwiczenia stabilizacyjne i stretching. Każda uczestniczka zgrupowania mogła liczyć na pomoc doświadczonej kadry trenerskiej, która w sposób indywidualny podchodziła do zawodniczek. W czasie zajęć szczególną uwagę zwracano na poprawność techniki wykonywanych ćwiczeń. W trakcie konsultacji fizjoterapeuta przeprowadził test FMS. Podczas realizacji rozlicznych zadań, zdarzają się trudne chwile i do nich należą drobne urazy zawodniczek. W takich sytuacjach nieocenioną pomoc niosą nasi fizjoterapeuci ich „złote rączki„ czyniące cuda. Pomagają powrócić do pełni zdrowia i kontynuować program szkolenia. Po wyczerpujących, ale owocnych treningach przyszedł czas na chwile relaksu i zabawy. Dziewczęta udały się na spacer po pięknym ubranym w jesienne barwy parku w Zawadzkiem, gdzie poza podziwianiem przyrody mogły poszaleć na placu zabaw.

HK