Nagroda TOP-10 to wyróżnienie przyznawane trenerom za szczególne osiągnięcia w pracy szkoleniowca OSPR. Efektywność szkolenia jest mierzona liczbą dzieci trafiających do młodzieżowych kadr narodowych, szkół mistrzostwa sportowego, czy biorących udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. O jakości pracy trenerskiej świadczą też funkcje jakich podejmują się w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim i centralnym. To pierwsza edycja nowego systemu oceniania szkoleniowców w Ośrodkach Szkolenia w Piłce Ręcznej. Jesteśmy przekonani, że wyróżnieni trenerzy na nią w pełni zasłużyli. Nagrody były wręczane podczas różnych uroczystości (mistrzostwa Polski, gale, konsultacje startowe i inne) w dniach od 30 maja do 5 lipca 2022 r.

W pionie szkolenia dziewcząt nagrodzono trenerów:

  1. Iwona Pietrzyk - uprawnienia: licencja B; reprezentuje klub: SKS Kusy Kraków w szkoleniu OSPR od 2016 roku; trener kadry wojewódzkiej 2021; wielokrotnie brała udział w akcjach szkoleniowych OSPR. Jej zawodniczki licznie trafiają do szkół mistrzostwa sportowego i kadr narodowych.
  2. Katarzyna Brózda – uprawnienia: licencja A; reprezentuje klub: MKS Brodnica w szkoleniu OSPR od 2015 roku; trener kadry wojewódzkiej; wielokrotnie brała udział w akcjach szkoleniowych OSPR (od wojewódzkich po centralne), wykładowca podczas kursokonferencji OSPR. Jej zawodniczki licznie trafiają do szkół mistrzostwa sportowego i kadr narodowych oraz są medalistkami mistrzostw Polski i pucharów Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
  3. Paweł Wolny - uprawnienia: licencja B; reprezentuje klub: Bukowsko-Dopiewski Klub Piłki Ręcznej, UKS Pantery Dopiewo; w szkoleniu OSPR od 2016 roku; trener kadry wojewódzkiej; wielokrotnie brał udział w akcjach szkoleniowych OSPR. Jego zespoły sięgają po najwyższe laury mistrzostw Polski młodziczek i juniorek oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
  4. Mariusz Śniegoń - uprawnienia: licencja B; reprezentuje klub: MTS Żory; w szkoleniu OSPR od 2019 roku; trener kadry wojewódzkiej; Jego zespoły sięgają po najwyższe laury mistrzostw Polski młodziczek i juniorek; Zawodniczki są medalistkami pucharów Polski.
  5. Marcin Oleksiewicz - uprawnienia: licencja B; reprezentuje klub: Chojeński Klub Sportowy w Łodzi w szkoleniu OSPR od 2018 roku; trener kadry wojewódzkiej; wielokrotnie brał udział w akcjach szkoleniowych OSPR. Jego zespoły sięgają po najwyższe laury mistrzostw Polski młodziczek i juniorek; Zawodniczki są uczestniczkami finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W pionie szkolenia chłopców nagrodzono trenerów:

  1. Łukasz Wróbel - uprawnienia: licencja B; reprezentuje klub: SKS Kusy Kraków; w szkoleniu OSPR od 2016 roku; trener kadry wojewódzkiej; Jego zespoły sięgają po najwyższe laury Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a zawodnicy są reprezentantami Polski.
  2. Mariusz Śpiewak - uprawnienia: licencja B; reprezentuje klub: MKS „Piotrkowianin” Piotrków Trybunalski w szkoleniu OSPR od 2018 roku; trener kadry wojewódzkiej; Jego zespoły awansują do finałów mistrzostw Polski;
  3. Tomasz Sondej - uprawnienia: licencja A; reprezentuje klub: SPR Stal Mielec; w szkoleniu OSPR od 2016 roku; trener kadry wojewódzkiej; Jego zespoły awansują do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a zawodnicy są reprezentantami Polski i trafiają do szkół mistrzostwa sportowego.
  4. Marcin Komalski - uprawnienia: licencja C; reprezentuje klub: KS VIRET CMC Zawiercie; w szkoleniu OSPR od 2016 roku; trener kadry wojewódzkiej; wielokrotnie brał udział w akcjach szkoleniowych OSPR. Jego zespoły awansują do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży;
  5. Bartłomiej Pepliński – uprawnienia EHF Mater Coach; reprezentuje klub: MKS Sambor Tczew; SPR Wybrzeże; w szkoleniu OSPR od 2017 roku; trener kadry wojewódzkiej; Jego zespoły awansują do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i centralnych rozgrywek ligowych;