W dniach 27-30.10.2016 roku w Rudce, odbyła się konsultacja makroregionalna OSPR dla dziewcząt z województw: lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Realizacja programu treningowego odbyła się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Codziennie wieczorem trenerzy spotykali się na odprawach, podczas których analizowano zajęcia, dzielono się uwagami, omawiano plan na następny dzień. W pierwszym dniu konsultacji przeprowadzono test sprawności ukierunkowanej składający się z pięciu prób. W kolejnym dniu konsultacji przeprowadzono badanie wydolności fizycznej za pomocą Beep Testu. Podczas badania wydolności fizycznej i wytrzymałości beztlenowej (10x30m) wszystkie zawodniczki były monitorowane urządzeniem Polar Team. Uzyskane dane pozwoliły na analizę pracy każdej zawodniczki. W treningu siły szczególną uwagę zwrócono na poprawność techniczną wykonywanych ćwiczeń ze sztangą. W tym celu odbyły się zajęcia na siłowni  z praktycznym pokazem i objaśnianiem przez trenerów. Fizjoterapeuta województwa łódzkiego przeprowadził praktyczne szkolenie dla trenerów  i zawodniczek na temat „Mobilność i stabilność”.

JK