Po raz kolejny Cmolas gościł uczniów z klas OSPR. Trzydziestu siedmiu uczestników, w dniach 14-17.04.2016 r. ćwiczyło na obiektach Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji. Zajęcia treningowe odbywały się na hali sportowej pełnowymiarowej w miejscu zakwaterowania. Chłopcy podzieleni zostali na dwie grupy treningowe, zróżnicowane pod względem indywidualnego poziomu umiejętności i wyszkolenia. Zajęcia były prowadzone zgodnie z założeniami programowymi ze zwróceniem szczególnej uwagi na wszechstronny rozwój umiejętności i sprawności z zakresu piłki ręcznej. Przeprowadzone zostały Beep Test oraz test MTSF. Odrębnie odbywały się zajęcia dla bramkarzy ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń zwinności, gibkości i sposobów poruszania się w bramce. Trener fizjoterapeuta przeprowadził testy FMS oraz trening z zakresu odnowy biologicznej po treningu, ćwiczeń stabilizujących i stretchingu. Omówione zostało ich znaczenie.

J.M