W dniach 25-31.10.2015 w Karpaczu odbyły się konsultacje szkoleniowe OSPR dziewcząt i chłopców z województwa dolnośląskiego. W konsultacji udział wzięły 42 zawodniczki i 38 zawodników. Trenerami byli: Izabela Kałużny – Khoubbazi, Wojciech Pieńczewski Sebastian Kapuściński Piotr Obrusiewicz, Grzegorz Karnicki, Krzysztof Gdakowicz. Pierwszy trening poprowadził koordynator makroregionalny – Michał Skórski. W bardzo milej atmosferze upłynął czas zgrupowania. Dziewczęta i chłopcy wyjeżdżali bardzo zadowoleni i zgodni co do tego, że muszą ciężko pracować po to, by na następne zgrupowanie się zakwalifikować. Świetnie przygotowani trenerzy poprowadzili bardzo ciekawie treningi, młodzież dużo się nauczyła. Treningi były przeprowadzone nie tylko w hali, ale i na siłowni. Konsultacje w Karpaczu są realizowane w zakresie Programu szkolenia OSPR. Od października do grudnia 2015 r. zostanie przeprowadzonych 40 takich akcji.