W dniach 7-10.04.2016 roku w COS w Spale, odbyła się konsultacja makroregionalna OSPR dla chłopców z województw: lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego. Realizacja programu treningowego odbyła się zgodnie z przyjętym harmonogramem jednolitym dla wszystkich OSPR. Codziennie trenerzy spotykali się na odprawach, podczas których analizowano zajęcia, dzielono się uwagami, omawiano plan na następny dzień. Trener koordynator zwracał szczególną uwagę na konieczność nauczania młodzieży poprawnej techniki ćwiczeń ze sztangą w treningu siłowym. W tym celu odbyły się zajęcia teoretyczne z wykorzystaniem filmu przedstawiającego sposób wykonywania ćwiczeń ze sztangą oraz zajęcia praktyczne na siłowni z pokazem. Fizjoterapeuta województwa łódzkiego przeprowadził praktyczne szkolenie dla trenerów i zawodników na temat „Postawa, podstawą efektywnego ruchu”.

J.K. sx