W dniach 13-15.11.2015 r. w Kompelksie sportowym: Arena Żagań” odbyła się konsultacja szkoleniowa OSPR województwa lubuskiego dziewcząt. W konsultacji udział wzięło30 dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w Słubicach trener Jan Karpezo, Zespołu Szkół z Deszczna trener Krzysztof Koper, Zespołu Edukacyjnego Szkół z Trzciela trener Teresa Paluszak. Trening poprowadził koordynator wojewódzki Dariusz Kudła z trenerami obecnymi na konsultacjach, realizowali zajęcia zgodnie z programem dla OSPR, trening 1, 2, 3 z mikrocyklu tygodniowego. gdzie główny nacisk w treningu był położony na rozwój cech motorycznych (szybkość, skoczność, siłę i koordynację) oraz na indywidualne wyszkolenie techniczne. W mikrocytu tygodniowym, trening 1 i 3 odbywały się zajęcia z bramkarzami.

 

Obok zajęć programowych z piłki ręcznej uczestniczki miały przeprowadzane zajęcia na pływalni oraz wysłuchały wykład fizjoterapeuty Marcina Błażków, na temat urazów. Ważnym elementem szkolenia były również treningi bramkarskie, ćwiczenia stabilizacyjne i stretching. Uczestniczki wykazywały duże zaangażowanie w pracy na treningach, wśród ćwiczących panowała dobra atmosfera. Trenerzy zrealizowali program OSPR prowadząc zajęcia zgodnie zaplanowanym podziałem obowiązków.  Dziewczęta wyjeżdżały bardzo zadowolone i zgodne co do tego, że muszą ciężko pracować po to, by na następne zgrupowanie zostać zakwalifikowanymi. Konsultację w Żaganiu wizytował prezes Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej Pan Bronisław Maly.