W dniach 29.04-2.05.2016 r. w Kompleksie  sportowym „Arena Żagań” odbyła się konsultacja szkoleniowa dla chłopców z OSPR województwa lubuskiego. Szkolenie było realizowane zgodnie z wytycznymi i przyjętym harmonogramem konsultacji oraz programem dla OSPR, trening 1, 2 ,3 z mikrocyklu tygodniowego. gdzie główny nacisk w treningu był położony na rozwój cech motorycznych (szybkość, skoczność, siłę i koordynację) oraz na indywidualne wyszkolenie techniczne. W mikrocytu tygodniowym, trening 1 i 3 odbywały się zajęcia z bramkarzami. Podczas konsultacji zawodnicy podani zostali testom sprawnościowym w pierwszym dniu zajęć oraz wykonali sprawdzian wydolności tlenowej Beep Test. Obok zajęć programowych z piłki ręcznej uczestnicy mieli przeprowadzane ćwiczenia na siłowni i uczestniczyli w treningach funkcjonalnych na sali i bieżni, które miały na celu poprawę sprawności ogólnej zawodników biorących udział w konsultacjach. Wysłuchali wykładu fizjoterapeuty Marcina Błażków na temat „Urazów stawu skokowego”. Ważnym elementem szkolenia były treningi bramkarskie, ćwiczenia stabilizacyjne i stretching. Uczniowie regenerowali siły na basenie, korzystając z odnowy biologicznej oraz podczas zabaw na kręgielni. Chłopcy wyjeżdżali bardzo zadowoleni i zgodni co do tego, że muszą ciężko pracować po to, by zakwalifikować na kolejne zgrupowania.