W dniach 02-05.11.2015 r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyła się konsultacja szkoleniowa OSPR województwa łódzkiego chłopców. W konsultacji udział wzięło 42 chłopców z Gimnazjum nr 35 w Łodzi, Gimnazjum nr 1 w Wieluniu, Gimnazjum nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim. Trenerzy realizowali zajęcia zgodnie z programem dla OSPR, trening 1, 2 ,3 z mikrocyklu tygodniowego. gdzie główny nacisk w treningu był położony na rozwój cech motorycznych (szybkość, skoczność, siłę i koordynację) oraz na indywidualne wyszkolenie techniczne. W mikrocytu tygodniowym, trening 1 i 3 odbywały się zajęcia z bramkarzami. Przeprowadzono próby testu MTSF i Beep – Testu. Oprócz zajęć programowych z piłki ręcznej młodzież korzystała też z basenu. W dniu 04.11.2015 r. zajęcia „Prewencja urazów kończyn dolnych w piłce ręcznej” prowadzone były przez fizjoterapeutę Wojciecha Gorgula. Chłopcy wyjeżdżali bardzo zadowoleni i zgodnie przyrzekali, ze będą ciężko trenować w swoich szkołach żeby zakwalifikować się na następną konsultacje. Podczas pobytu w COS w Spale chłopcy mogli zobaczyć srebrnego medalistę w ciężarach z IO w Londynie Arkadiusza Bonka oraz jak trenują siatkarze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Pobyt i możliwość trenowania na obiektach COS (hala la, hala do gier i basen) zrobiła na chłopcach duże wrażenie. Konsultację w Spale wizytował Koordynator makroregionalny Józef Kulik.