Chłopcy gimnazjów województwa mazowieckiego w ramach konsultacji szkoleniowej OSPR podążyli śladami dziewcząt i udali się do pięknie położonego Ośrodka Rekreacji, Rehabilitacji i Wypoczynku „12 Dębów” w Zaździerzu k. Łącka. W konsultacji w dniach 26-29.11.2015 r. udział wzięli uczniowie z Gimnazjum nr. 5 w Płocku, Gimnazjum w Zawidzu Kościelnym oraz Gimnazjum nr. 5 w Ostrołęce. Treningi prowadzone przez trenerów Jarosława Stawickiego, Marka Przybyszewskiego, Artura Górala, Waldemara Salisa, Radosława Żebrowskiego, Radosława Blocha i Daniela Liszewskiego odbywały się w hali GOSiR w Łącku. Program szkoleniowy obejmował próby testu MTSF i Beep-Testu, kształtowanie cech motorycznych (szybkość, skoczność, i koordynację) indywidualne wyszkolenie techniczne oraz zajęcia z bramkarzami prowadzone przez wielokrotnego Reprezentanta Polski a obecnie trenera klubu Orlen Wisła Płock Artura Górala. W ramach rekreacji młodzież korzystała z kąpieli w hotelowym basenie. Chłopcy wykazywali duże zaangażowanie i dyscyplinę podczas treningów. Konsultację wizytował i dzielił się swoimi spostrzeżeniami z trenerami koordynator makroregionalny OSPR Pan Józef Kulik .