W dniach 05.11 – 8.11.2015 roku dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Nysie i Gimnazjum nr 8 w Opolu, trenujące piłką ręczną w ramach Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej brały udział w konsultacji szkoleniowej województwa opolskiego w Gminnym Ośrodku Sportu i Turystyki w Zawadzkiem. W mikrocyklu treningowym konsultacji szczególny nacisk położono na kształtowanie cech motorycznych i koordynację ruchową oraz zindywidualizowane ćwiczenia technik ataku i obrony w różnych ustawieniach. Ważnym elementem szkolenia były również treningi bramkarskie, ćwiczenia stabilizacyjne i stretching. W dniu 07.11.2015r. fizjoterapeuta przeprowadził test FMS oceniający funkcjonalną sprawność fizyczną oraz weryfikujący poprawność i efektywność wzorca ruchowego. Dodatkowym punktem konsultacji była obserwacja i analiza meczu 2. ligi szczypiornistów pomiędzy zespołami ASPR Zawadzkie – Grunwald Ruda Śląska.