Czterdziestu gimnazjalistów z Lublina, Zamościa i Puław trenowało na hali sportowej w Puławach. Szkoleniowe przeprowadzone zostało w dniach 5-8 listopada 2015 r. Elementami programu konsultacji były testy sprawności fizycznej i wydolności, gry kontrolne oraz zajęcia z fizjoterapeutą pt. „Profilaktyka urazów stawu skokowego, kolanowego oraz rozluźnianie powięzi mięśniowych przez rolowanie”. Podczas odpraw kadry szkoleniowej omawiano zagadnienia: urazy w sporcie-profilaktyka i rehabilitacja, oraz biomechaniczne znaczenie funkcji powięzi mięśniowych w treningu i zawodach piłki ręcznej; rozwój zdolności motorycznych dzieci i młodzieży w ontogenezie, pomiar i ocena motoryczności, bieżące obserwacje i spostrzeżenia szkoleniowców. W przygotowaniu konsultacji zaangażowani byli: koordynator wojewódzki ZPRP, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Puławach oraz przedstawiciele KS „Azoty” Puławy.