W dniach 9-12 czerwca br. odbyła się konsultacja szkoleniowa gimnazjalistów z gimnazjów OSPR województwa lubelskiego. Szkolenie rozpoczęto od przeprowadzenia testów sprawnościowych. Trening o charakterze siłowym przeprowadził fizjoterapeuta wojewódzki Leszek Izdebski, który zapoznał zawodników z techniką elementów ćwiczeń z „gryfem” w aspekcie: martwego ciągu, wyciskania, rwania i podrzutu. Prowadzący zwrócił szczególną uwagę na technikę z uwzględnieniem biomechaniki ruchu charakteryzującej te ćwiczenia. Prowadzono odprawy kadry szkoleniowej w formie prelekcji i dyskusji. Tematy wiodące to: Urazy w sporcie-profilaktyka i rehabilitacja, rozwój zdolności motorycznych dzieci i młodzieży, metodyka pomiaru i ocena motoryczności, bieżące obserwacje i spostrzeżenia szkoleniowców. Szkoleniowcy byli znakomicie przygotowani do prowadzonych zajęć, zarówno w  aspekcie teoretycznym jak i praktycznym, co sprawiło, że proces treningowy przebiegał sprawnie z dużym zaangażowaniem zawodników. Na konsultacji panowała sportowa i przyjazna atmosfera, pełna współpracy i rywalizacji. W przygotowaniu konsultacji zaangażowani byli: Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Puławach Pani Bożena Strzelecka oraz Przedstawiciele KS „Azoty’ Puławy. 

KK