W dniach 23-25 października 2015 r. w Brodnicy (dziewczęta) i w Górznie (chłopcy) odbyła się konsultacja wojewódzka OSPR. Wzięły w niej udział ośrodki z Wąbrzeźna, Kowalewa Pomorskiego, Brodnicy i OSPR z woj. warmińsko- mazurskiego (dziewczęta) oraz Grudziądza, Brodnicy i Bydgoszczy (chłopcy). Główny nacisk w programie zajęć był położony na rozwój cech motorycznych (szybkość, skoczność, siła i koordynacja) i dodatkowo na indywidualne wyszkolenie techniczne. Uczestnicy wykazywali duże zaangażowanie w pracy na treningach, wśród ćwiczących panowała dobra atmosfera. Trenerzy realizowali program OSPR wspólnie prowadząc zajęcia z zaplanowanym podziałem obowiązków. Zorganizowano spotkanie z fizjoterapeutką, która podzieliła się informacjami o zasadach i formach współpracy fizjoterapeutów z trenerami i uczestnikami zajęć OSPR.