W dniach 07.04-10.04.04.2016 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Turystyki w Zawadzkiem odbyła się konsultacja szkoleniowa województwa opolskiego chłopców.  W szkoleniu wzięło udział 30 zawodników ze szkół Gimnazjalnych z Komprachcic, Opola i Zawadzkiego.

Zajęcia prowadzone były w oparciu o materiały metodyczno-szkoleniowe dla szkól gimnazjalnych w OSPR. Celem konsultacji było podnoszenie poziomu sprawności ogólnej i umiejętności techniczno-taktycznych. Zajęcia były tak zaplanowane aby ich  intensywność i dynamika przyczyniły się  do podnoszenia poziomu sportowego uczniów. Porównano wyniki w odniesieniu do poprzedniej konsultacji i oceniono tempo rozwoju. Na zgrupowaniu wymiana doświadczeń oraz dzielenie się wiedzą między trenerami wzbogaciła ich warsztat pracy.  W trakcie konsultacji fizjoterapeuta Mariusz Gnoiński wraz z asystentami przeprowadził zajęcia koordynacyjno-prewencyjne, plyometryczno-koordynacyjne, test FMS. Sporządzona została dokumentacja wideo z przeprowadzonych zajęć i na jej podstawie analizowano błędy techniczne zawodników i je korygowano. Poziom wyszkolenia zawodników  OSPR pozytywnie ocenił obecny na konsultacji koordynator makroregionalny.

H.K.