W dniach 20-23.10.2016 roku w Rudce, odbyła się konsultacja makroregionalna OSPR dla chłopców z województw: lubelskiego, łódzkiego i podlaskiego. Realizacja programu treningowego odbyła się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Codziennie wieczorem trenerzy spotykali się na odprawach, podczas których analizowano zajęcia, dzielono się uwagami, omawiano plan na następny dzień. W pierwszym dniu konsultacji przeprowadzono test sprawności ukierunkowanej składający się z pięciu prób. W kolejnym dniu konsultacji przeprowadzono badanie wydolności fizycznej za pomocą Beep Testu. Podczas badania wydolności fizycznej zawodnicy byli monitorowani urządzeniem Polar Tem. Uzyskane dane pozwoliły na analizę pracy każdego zawodnika. Monitorowanie zawodników odbywało się również podczas treningu technicznego i bramkarskiego.  W treningu siły szczególną uwagę zwrócono na poprawność techniczną wykonywanych ćwiczeń ze sztangą. W tym celu zajęcia na siłowni odbywały się poprzez praktyczny pokaz i objaśnienia trenerów. Fizjoterapeuta województwa łódzkiego przeprowadził praktyczne szkolenie dla trenerów i zawodników na temat „Mobilność i stabilność”.