W dniach 24-27.11.2015 r., w Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie odbyła się konsultacja makroregionalna dla dziewcząt z województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego. Realizacja zajęć przeprowadzona zgodnie z założeniami OSPR. Utworzone zostały dwie grupy treningowe. Pierwszą grupę prowadził Andrzej Wójcik, drugą prowadził Zbigniew Tłuczyński. Z bramkarkami ćwiczyła Iwona Łącz. Ponadto dziewczęta zapoznane zostały z profilaktyką zapobiegania urazom, pogadankę na ten temat przeprowadził fizykoterapeuta Piotr Pawlik. Interesujące zajęcia praktyczne z przygotowania fizycznego przeprowadził Pan Andrzej Gąsienica – Laskowy (wolontariusz). Zajęcia te zyskały duże uznanie wśród trenerów jak i młodzieży. Zapoznał dziewczyny z prawidłowa techniką wykonywania podstawowych ćwiczeń wielostawowych. Przygotowanie motoryczne odgrywa bardzo ważną rolę w procesie szkolenia.