Dnia 16 maja 2016 r. w ZS nr 5 odbył się IV Turniej o Puchar Prezydenta Lublina w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Impreza miała na celu popularyzację piłki ręcznej w ramach OSPR. Wzięły w niej udział szkoły gimnazjalne z Lublina i województwa lubelskiego (6 szkół), Gimnazjum nr 5 Lublin, Gimnazjum nr 10 Lublin (Ośrodek OSPR), Gimnazjum nr 16 Lublin, Gimnazjum nr 19 Lublin (Ośrodek OSPR), Gimnazjum nr 19 Puławy i Gimnazjum nr 2 Łuków (Ośrodek OSPR), które podzielone zostały na 2 grupy A i B. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Drużyny, które zajęły miejsca 1 i 2 rozegrały mecze o miejsca.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1 miejsce Gimnazjum nr 2 Łuków
2 m-ce Gimnazjum nr 19 Lublin
3 m-ce Gimnazjum nr 10 Lublin
4 m-ce Gimnazjum nr 16 Lublin
5 m-ce Gimnazjum nr 2 Puławy
6 m-ce Gimnazjum nr 5 Lublin

Dyrektor ufundował nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek w poszczególnych zespołach. Statuetki otrzymały: Zofia Głębicka – G2 Łuków, Kinga Lemiech – G19 Lublin, Natalia Nowaczek - G10, Małgorzata Dudek – G16, Angelika Maślankiewicz – G2 Puławy, Katarzyna Sim – G5 Lublin. Turniej zaszczycili swoją obecnością Bogusław Trojan – Komisarz Kolegium Ligii ZPRP, Krzysztof Krawczyk – koordynator wojewódzki OSPR oraz znakomita reprezentantka Polski piłkarka ręczna norweskiego Larvik HK – Alina Wojtas. Wydarzenie przebiegało w przyjaznej i spokojnej atmosferze zgodnie z zasadami „fair play”.