W dniach 20-23.10.2016 roku w Gminnym Ośrodku Sportu i Turystyki w Zawadzkiem odbyła się konsultacja szkoleniowa województwa opolskiego chłopców. W szkoleniu wzięło udział 26 zawodników: z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Opolu , z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zawadzkim , z Publicznego Gimnazjum z Komprachcic. Odbywały się one na hali sportowej i siłowni. W konsultacji szczególny nacisk położono na kształtowanie cech motorycznych i koordynację ruchową oraz zindywidualizowane ćwiczenia techniki ataku i obrony. Ważnym elementem szkolenia były również treningi bramkarskie, ćwiczenia stabilizacyjne i stretching. W pierwszym dniu przeprowadzono test, które mają na celu ocenę tempa rozwoju i poziom sprawności zawodnika. Dokonano wstępnej oceny predyspozycji zawodników. Na zgrupowaniu wymiana doświadczeń oraz dzielenie się wiedzą między trenerami wzbogaciła ich warsztat pracy. Oprócz treningów przeprowadzono również zajęcia teoretyczne. Obecny na konsultacji trener OSPR a zarazem dr psychologii omówił interakcje osobowe w zespole piłki ręcznej. Dodatkowym punktem konsultacji była obserwacja i analiza meczu I ligi piłkarzy ręcznych pomiędzy zespołami ASPR Zawadzkie – Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Nową atrakcją było wyjście do nowo otwartej kręgielni.