IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, 1 Gimnazjum w Elblągu i Szkoła Podstawowa nr 9 w Elblągu złożyły wniosek "aplikacja OSPR", podpisany przez dyrektorów Szkół i Prezydenta Miasta Elbląg. W strukturze szkolenia OSPR województwa warmińsko-mazurskiego były jeszcze wolne miejsca. Czekamy teraz na wyniki obrad Komisji Oceniąjcej ZPRP. Pozytywna opinia umożliwi wnioskującym szkołom włączenie się do Programu najpóźniej od września 2016 r. Nowe wnioski spływają jeszcze z województwa dolnoslaskiego, mazowieckiego, podlaskiego, podkarpackiego. W miejscach, w których z dotychczasowi uczestnicy mają podpisane porozumienia trójstronne, etap oceny działania szkół będzie przeprowadzony po zakończeniu roku szkolnego. Pełna struktura OSPR oznacza 20 szkół w województwie (10 szkolących dziewczęta i 10 szkolących chłopców): 2 szkoły ponadgimnazjalne, 6 gimnazjów, 12 szkół podstawowych (klasy 6).

DLR