Rozpoczyna się rok szkolny i rodzice o uczniowie odwiedzają sklepy w poszukiwaniu książek i zeszytów. Co potrzebne będzie zawodnikom uczestniczącym w treningach OSPR? Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w szkołach podstawowych i trzy razy w tygodniu w szkołach ponad podstawowych.

BUTY

Pierwszy zakup to właściwe, wygodne i dopasowane rozmiarem buty. Zapytaj sprzedawców o buty do treningu na hali i buty do biegania, które sprawdzą się do treningów w terenie. Powinny być lekkie i wykonane
z oddychających materiałów, żeby stopa nie przegrzewała się w trakcie ćwiczeń. Tył buta na wysokości kostki chroni stawy skokowe. Sprawdź podeszwę. Musi mieć dobrą przyczepność, żeby but nie ślizgał się na parkiecie. Powinna być nieco twardsza i mniej giętka niż w butach do biegania, by zapewnić stabilność.

KOSZULKI I SPODENKI

Najczęściej używane koszulki w treningu piłki ręcznej są bawełniane lub poliestrowe. Pierwsze zapewniają dobrą wentylację a te drugie są zazwyczaj trwalsze i wytrzymują dynamiczną rywalizację, szybko schną po upraniu. Przed zakupem zapytaj się trenera o to, który typ koszulek i spodenek preferuje oraz czy grupa, którą tworzy będzie miała ustalone barwy reprezentacyjne. Często trener ustala zbiórkę środków na zakupu strojów sportowych w jednym źródle. Dodatkowo młodzież w ramach Projektu otrzymuje po jednej koszulce bawełnianej, białej lub czerwonej, z przeznaczeniem do treningów.

BADANIA LEKARSKIE

Badania lekarskie to jedne z warunków dopuszczenia ucznia do treningów. Lekarze sportowi lub lekarze podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) po przebadaniu ucznia mogą mu wystawić zaświadczenie na okres nie dłuższy niż rok o zdolności do udziału w treningach.