Mariusz Jurkiewicz i reprezentant Chorwacji Denis Buntić wybitni – zawodnicy mistrza Polski i triumfatorzy Final Four 2016 na spotkaniu z młodzieżą OSPR. Selfie z Mistrzem zostało zorganizowane 24 maja 2016 r. w hali sportowej X Liceum Ogólnokształcącego im. J. Wybickiego w Kielcach. Oprócz 300 osobowej widowni miejscowego zespołu szkół, w spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół kieleckich i Masłowa.

I tu żarty się skończyły. Mistrzowie musieli zmierzyć z młodą publicznością, która zasypała zawodników licznymi pytaniami, np.:

Czy jeszcze dajecie radę na spotkaniach z uczniami czy nudzicie się na nich niemiłosiernie?

Na sali są młodzi i bardzo młodzi adepci szczypiorniaka. Czy możecie im coś powiedzieć, aby nie zatracili motywacji bycia piłkarzem ręcznym i dążyli do waszych umiejętności sportowych?

Czy w waszym przypadku były momenty zwątpienia? Na co to wszystko, może lepiej iść na dziewczyny czy z kumplami na piwo, a nie tylko trening, wyrzeczenia itd.?

W przerwach między pytaniami prezentowano filmiki z udziałem Mistrzów; ich najpiękniejsze akcje, trafione bramki czy decydujące o losach meczu zwycięskie rzuty.  Na zakończenie  goście otrzymali repliki zdjęcia z krótkim rysem biograficznym i mottem życiowym każdego z nich (oryginały zawisły w szkolnej Galerii Korytarz) i  koszulki polo OSPR. Przez kolejne dwa kwadranse zawodnicy rozdawali autografy oraz pozowali do zdjęć z dziećmi i młodzieżą, ich trenerami i nauczycielami. Hitem oczywiście były SELFIE z MISTRZEM na tle banerów OSPR. Więcej zdjeć na https://www.facebook.com/osrodkispr

RM