W dniach 13-16.10.2016 r. w kompleksie sportowym „Arena Żagań” odbyła się konsultacja szkoleniowa chłopców z Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej województwa lubuskiego. W konsultacji udział wzięło 29 uczestników z Gimnazjum nr w Świebodzinie, Gimnazjum nr 9 Gorzowie, Gimnazjum nr 2 Zielonej Górze. Podczas konsultacji zawodnicy na pierwszym treningu podani zostali testom sprawności ukierunkowanej składającego się z: biegu na 30m, biegu wahadłowego 10x30, wyskoku dosiężnego, biegu z piłką po kopercie, uginaniu ramion na ławeczkach. Obok zajęć programowych z piłki ręcznej przeprowadzone zostały zajęcia na siłowni, trening funkcjonalny na sali i bieżni. Miały one na celu poprawę sprawności ogólnej zawodników biorących udział w konsultacjach. O tym czym jest trening stabilizacyjny opowiadał  fizjoterapeuta OSPR Marcin Błażków. Nie obyło się bez specjalistycznych ćwiczeń bramkarskich i stretchingu. W 4 dniu zajęć zawodnicy wykonali sprawdzian wydolności tlenowej Beep Test z zastosowaniem systemu Polar Team Pro. Po całodziennych trudach zawodnicy regenerowali siły na basenie, korzystając z odnowy biologicznej. Uzupełnieniem programu była zabawa na kręgielni. Dokonano wstępnej oceny predyspozycji zawodników zakwalifikowanych na letni obóz OSPR.