Składamy serdeczne podziękowania Dyrektorom Szkół objętych Projektem Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej /OSPR/ w latach 2015-2017 oraz przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego, dzięki którym tysiące dzieci i młodzieży mogło uczestniczyć w fachowo zorganizowanych zajęciach sportowych piłki ręcznej. Wspólne działania zwiększają potencjał osobisty uczestników, ale również potencjał sportowy dyscypliny. Istotą tego przedsięwzięcia są działania długofalowe, a celem mistrzostwo sportowe.

W dniu 26 kwietnia 2017 r. Minister Sportu i Turystyki potwierdził chęć wspierania piłki ręcznej w zakresie „Programu dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w roku 2017 zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanych ze szkoleniem młodzieży uzdolnionej sportowo w ośrodkach działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego”.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce rozpoczął przygotowania do 3 sezonu Projektu, który jest szczególny ze względu na konieczność dostosowania struktury szkolenia do zmieniającego się systemu oświaty. W dniach 24 kwietnia i 16 maja 2017 r. obyło się spotkanie Komisji Oceniającej OSPR, która postanowiła o:

cd w załączniku