Trening „siłowy” kojarzy się wielu tylko z siłowniami, na których ćwiczą dorośli. Specjaliści z Academy Training Showroom przekonują, że siłę mięśniową dzieci i młodzieży można kształtować od wczesnych lat życia. Trzeba sobie jednak odpowiedzieć na pytania: Czy dziecko jest gotowe pod kątem psychicznym i fizycznym do uczestnictwa w treningu siłowym? Jaki rodzaj programu treningowego powinien wykonać młody sportowiec? Czy dziecko i trener rozumieją prawidłową technikę wykonywanych ćwiczeń/ asekuracji? Czy znają obsługę sprzętu dostępnego na siłowni? Kiedy można korzystać z maszyn? Czy dziecko ma odpowiednio zbilansowane jednostki treningowe o różnych akcentach w mikrocyklu?

Zagadnienia z tym zwązane zostały przedstawione fizjoterapeutom OSPR, koordynatorom makroregionalnym OSPR, trenerom kadr narodowych ZPRP i szkół mistrzostwa sportowego ZPRP podczas szkolenia w Warszawie w dniu 24.04.2017 r. Informacje zostały okraszone profesjonalnym pokazem prawidłowego wykonania ćwiczeń w wariantach bez obciążenia i z obciążeniem.

Fizjoterapeuci OSPR mają wspomagać trenerów OSPR w budowaniu prawidłowego programu rozwoju siły mięśniowej dzieci i młodzieży.

DLR